Haberler

Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Çalışmaları

Kent BilgiKentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2014 yılında İlimiz Maden, Sivrice, Kovancılar, Palu, Keban ve Ağın ilçelerinde bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.

Bu toplantılarda kentsel dönüşüme niçin ihtiyaç duyulduğu, risk tespiti için nerelere başvurulacağı, tespit, yıkım, konut kredisi için hangi şartlarda nasıl başvuru yapılabileceği ve 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile ilgili genel bilgiler verilmiştir.

RİSKLİ ALAN ÇALIŞMALARI

Elazığ Merkez Cumhuriyet Mahallesi

Cumhuriyet Mahallesi sınırları içerisinde kalan 22 hektarlık alanın riskli alan ön çalışmaları İl Müdürlüğünce tamamlanmış ve Bakanlığımızca Riskli Alan olarak ilan edilmiştir. Bu alanla ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için Elazığ Belediyesi geçici olarak yetkilendirilmiştir.

Bu alana ilişkin Planlama, Kentsel Tasarım Projesi, Hak sahipliği tespiti ve uzlaşma işlerini kapsayan ihale; Elazığ Belediyesi tarafından 17 Eylül tarihinde Açık İhale Usulü ile gerçekleştirilmiştir.

İhale 293.275,00 TL+KDV ile AND Harita İmar Planlama Ltd.Şti.’ de kalmıştır. Plan ve proje onaylanma süreleri hariç 180 günde bu ihale kapsamındaki işler tamamlanacaktır. Bu alanda 135 binaya ait 237 bağımsız bölüm bulunmakta olup, etkilenen kişi sayısı 1065 tir.

Kent

 

29 Temmuz 2016 Makaleler ve Tezler , , , , , , , , , , ,
Hakkında Web Admin

Bir Cevap Bırak